Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Temelín měl v březnu čtvrtou nejvyšší měsíční výrobu v historii

Temelín – Čtvrtou nejvyšší měsíční výrobu elektřiny ve své šestnáctileté historii zaznamenala v březnu Jaderná elektrárna Temelín. Celkem 1,623 milionů megawatthodin vyrobené elektřiny je množství, které by pokrylo roční spotřebu 450 tisíc českých domácností.

Výrobní potenciál elektrárny teď využíváme optimálně. Provozní výsledky od začátku roku nejsou dány tím, že bychom bloky nějak ,ždímali´. V minulých letech jsme modernizovali některá zařízení, a to nám nyní přináší výsledky. Na druhou stranu ale pořád platí, že k zařízení elektrárny a celému provozu přistupujeme s maximálním respektem a pokorou,“ vysvětlil ředitel elektrárny Bohdan Zronek.

Mluvčí elektrárny Marek Sviták doplnil, že Temelín nyní využívá k výrobě elektřiny oba své bloky. Nejvyšší denní výroby dosáhly 12. března, konkrétně 52 661 MWh elektřiny. Naopak nejméně do přenosové soustavy dodaly 26. března 50 345 MWh.

„Tady se projevil přechod na letní čas. Mimochodem během hodiny vyrobí Temelín tolik elektřiny, která by šesti stovkám českých domácností vystačila na celý rok,“ poznamenal Marek Sviták.

Na polovinu května plánuje elektrárna odstávku druhého bloku kvůli výměně paliva. Odstávka by měla podle plánů trvat tři měsíce.

Ilustrační snímek. Foto: Marek Sviták

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3