Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tančící popelář i cvalík v sudu. Policisté řešili dva neobvyklé případy

Jižní Čechy – Tančící opilý popelář i dítě „cvalík“ uvízlé v sudu. Dva neobvyklé případy řešili v minulých dnech policisté ve Frymburku na Českokrumlovsku a v Českých Budějovicích.

V úterý 11. července dopoledne přijali oznámení, že Frymburkem projíždí popelářský vůz s podivným členem posádky. Ten poskakoval i divně se motal kolem auta i na zadním stupátku a oznamovatel pojal podezření, že je 43letý popelář opilý. To se vzápětí ukázalo jako skutečnost.

„Policisté zastavili nákladní vozidlo na náměstí a u popeláře zjistili značné ovlivnění alkoholem. Kontrolovanému muži naměřili 3,7 promile alkoholu v dechu,“ řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner s tím, že policisté předali případ zaměstnavateli a informovali o něm i inspektorát bezpečnosti práce.

Druhý případ se stal v úterý po 15. hodině v Českých Budějovicích. Hasiči a policisté zachraňovali dítě, které uvízlo v sudu poblíž dětského herního centra.

„Trochu kulatější hoch byl bez zranění ze sudu vyproštěn, uvízl v něm při hře či jeho průzkumu. Rodiče byli přítomni. Policisté tak ,případ´ uzavřeli hned na místě,“ popsal Jiří Matzner.

Ilustrační snímek. Foto: psas.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3