Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tahání uhlí je minulostí. Lidé ve Vimperku se dočkají centrálního vytápění

Vimperk – Topení ve vlastních kotlích a náročné nošení uhlí ze sklepa stěžovalo každoročně zimu obyvatelům vimperského Starého sídliště. To se konečně po několika letech zvažování, jak vyřešit vytápění tohoto místa, změnilo.

Pro připojení bytů k teplovodům se město rozhodlo proto, že plynovod o dostatečné kapacitě pro celé sídliště je daleko, navíc by si lidé museli sami obstarávat plynové kotle.

„Znamená to pro lidi, že si oddechnout od lokálního topení a budou moci být napojení na centrální vytápění,“ říká starostka města Jaroslava Martanová.

O připojení k síti teplovodů rozhodli v anketě sami majitelé bytů.

„Učinili jsme poptávku u jednotlivých majitelů domů a bytů a nad očekávání byla poptávka poměrně dost značná,“ doplnila starostka.

Ceny za odběr tepla, jsou přitom  podstatně nižší, než u předešlého způsobu vytápění. Čím více odběratelů bude přibývat, tím bude cena výhodnější.

Kvůli velkému množství bytů je projekt rozdělen na dvě etapy. První kolo je už téměř u konce. Druhá část proběhne v příštím roce.

„Druhá etapa, která by měla být zahájena v příštím roce, na tu by mělo město přispět částku zhruba 25 miliónů korun. Měla by připojit druhou část, která už se nestihne v tomto roce,“ dodává místostarosta města Josef Cais.

Nový způsob vytápění je v neposlední řadě šetrný k životnímu prostředí.

Ilustrační snímek. Foto: www.penize.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3