Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Táborský starosta Fišer nebude usilovat o znovuzvolení

České Budějovice 11. února (ČTK) – Tábor bude mít od podzimu po osmi letech nového starostu. Současný starosta Jiří Fišer (Tábor 2020) nebude v letošních komunálních volbách usilovat o znovuzvolení do funkce. Bude se ucházet patrně pouze o místo řadového zastupitele. Řekl to ČTK. Ostatní starostové větších jihočeských měst často ještě stoprocentně nevědí, zda své mandáty budou obhajovat.

„Na kandidátce našeho uskupení Tábor 2020 budu, ale nepovedu ji jako lídr. Chtěl bych se z části vrátit ke své původní profesi a také se více věnovat jiným věcem, například bych rád cestoval,“ řekl Fišer. V táborském zastupitelstvu figuruje od roku 1990. Většinu času navíc vykonával funkci radního a od podzimu 2010 je starostou.

Českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO) uvedl, že rozhodnutí o tom, zda bude znovu kandidovat, nezáleží na něm. „Ne jsem neřekl. Ale kandidátku určuje hnutí, názor jednotlivce nehraje zas až tak velkou roli,“ uvedl. Dodal, že kandidátní listinu nejprve navrhne místní organizace ANO. Postupně ji pak hnutí bude schvalovat na okresní, krajské i celostátní úrovni.

Českokrumlovský starosta Dalibor Carda řekl, že se pokusí pokračovat ve funkci i po podzimních volbách. Změní však politický subjekt. Dosud kandidoval jako bezpartijní za ČSSD, nyní bude o přízeň voličů usilovat jako nezávislý. „Ovšem pokud starostou nebudu, nezhroutím se z toho,“ řekl.

Strakonický starosta Břetislav Hrdlička by rád ve své pozici zůstal. Uvedl, že bude opět kandidovat za uskupení Strakonická veřejnost. Písecká starostka Eva Vanžurová (Jihočeši 2012) zatím není rozhodnutá, zda bude pokračovat. „Je ještě velmi brzy a teprve se o tom bude jednat,“ řekla.

Starost Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka (ČSSD) zase ČTK řekl, že jeho názor ovlivní výsledek volebního sjezdu sociálních demokratů, který se uskuteční 18. února v Hradci Králové. Mrvka je jedním ze zakladatelů platformy uvnitř strany usilující o reformu ČSSD. „Bude proto pro mě důležité, jakým směrem se sociální demokracie vydá. A také podle toho se pak rozhodnu, zda budu na podzim kandidovat na starostu nebo ne,“ uvedl.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3