Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Táborskou zoologickou zahradu loni navštívilo 70.000 lidí

Tábor (ČTK) – Táborskou zoologickou zahradu loni navštívilo 70.000 lidí, což je přibližně o 20.000 více než v roce 2015. Momentálně chová více než 250 zvířat. Loni získala několik druhů, nejsledovanější byl příchod pěti zubrů evropských takzvané nížinné linie. ČTK to řekl za táborskou zoologickou zahradu Filip Sušanka.

„Pro naše návštěvníky chystáme neustále něco nového, především o víkendech není v zoo Tábor o speciální tematické akce nouze. Velký zájem návštěvníků také samozřejmě vzbuzují nové přírůstky v naší zoo, ať už se jedná o námi odchovaná mláďata či zvířata, která k nám přicestovala z jiných zoologických zahrad z České republiky i z okolních států,“ uvedl majitel táborské zoo Evžen Korec.

Ten chce zoologickou zahradu zaměřit především na chov ohrožených druhů. Například v případě zubra evropského počítá s jeho návratem do volné přírody. Na tomto projektu zoo spolupracuje s neziskovou organizací Česká krajina a s Biotechnologickým centrem Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Korec předpokládá, že by se za ideálních podmínek mohlo některé ze čtyř samic zubra evropského letos narodit první mládě.

Táborská zoo vznikla v roce 2011. Její zakladatel a první majitel Libor Hrubý však kvůli dluhům musel předloni ukončit provoz. Zoologickou zahradu od něj následně koupil pražský podnikatel na realitním trhu Evžen Korec. Do konce března si mohou lidé více než 70 druhů zvířat prohlédnout jen o víkendech. Od dubna je otevřeno každý den.

ZOO v Táboře. Foto: Zdeněk Prchlík

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3