Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Táborskou zoo loni navštívilo 77.000 lidí, meziročně o 10 pct víc

Tábor 10. ledna (ČTK) – Táborskou zoologickou zahradu loni navštívilo 77.000 lidí. Je to přibližně o 10 procent více než v roce 2016. Podle provozovatele stojí za nárůstem fakt, že táborská zoologická zahrada se stává v Jihočeském kraji větším fenoménem a lidé o ní vědí více než v minulosti. ČTK to řekl mluvčí zoo Filip Sušanka.

„Veřejnost o nás ví díky třeba propagaci nebo různým akcím. Rádi bychom byli, aby návštěvnost i v budoucnosti stoupala. Takovou vysněnou metou je hranice 100.000 návštěvníků. Ale samozřejmě se jedná o cíl pro horizont několika let,“ řekl Sušanka.

Táborská zoo má v zimních měsících otevřeno pouze o víkendu. Každodenní provoz zahajuje tradičně od dubna. Nyní se chystá přilákat lidi na devítitýdenní akci s názvem: Jsi zvířecí znalec?. Návštěvníci budou moci od soboty do 11. března soutěžit v poznávání zvířat. „Na otázky budou hledat odpovědi v areálu naší zoo,“ uvedl Sušanka. Dodal, že zájemci si mohou vždy při vstupu vyzvednout hrací kartu pro tuto soutěž. „Abychom účastníky více motivovali, připravili jsme pro ně řadu zajímavých cen,“ řekl.

Zoo Tábor chová přibližně 250 zvířat a zaměřuje se především na ohrožené druhy. Jde o největší zoologickou zahradu v Jihočeském kraji. Lidé mohou v areálu vidět sedm desítek druhů zvířat. Zoo má podle svých představitelů například nejcennější chovnou skupinu zubrů v tuzemských zoologických zahradách.

Táborská zoo vznikla v roce 2011. Její zakladatel a první majitel Libor Hrubý však kvůli dluhům musel v roce 2015 ukončit provoz. Zoologickou zahradu od něj následně koupil pražský podnikatel na realitním trhu Evžen Korec.

rek gcm

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3