Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Táborsko je nejbezpečnější v kraji, ukazují statistiky policie

Tábor – Táborsko je podle statistik policie nejbezpečnějším okresem v Jihočeském kraji. A to i přes to, že z hlediska počtu spáchaných trestných činů se řadí hned na druhé místo za Českobudějovicko. Loni se tam stalo také nejméně smrtelných dopravních nehod, dvě. Obě se týkaly motorkářů.

Policisté na Táborsku loni vyšetřovali 1301 trestných činů, nejméně za posledních pět let. Objasnit se jim podařilo 842 skutků, tedy necelých 63 procent.

Policejní mluvčí Miroslav Doubek popsal, že z nejzávažnější trestné činnosti se podařilo objasnit 12 z 18 zločinů loupeže i obě v okrese spáchané vraždy.

Mimo to řešili policisté 695 dopravních nehod, při kterých se zranilo devět lidí těžce a 301 lidí lehce. Na 49 řidičů havarovalo pod vlivem alkoholu nebo drog. V blokovém řízení řešili strážci zákona 3454 přestupků, což je o zhruba 600 víc než v předchozím roce.

„Poděkování za bezpečné prožití roku patří nejen policistům, našim občanským zaměstnancům a spolupracujícím subjektům a organizacím, ale i všem občanům Táborska, kteří v mnoha případech při potírání trestné činnosti s policisty spolupracovali,“ ocenil mluvčí.

Ilustrační snímek. Foto: entrypoint.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3