Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Táborská zoo zahájí celodenní provoz a získá velblouda

Tábor (ČTK) – Táborská zoologická zahrada zahájí každodenní provoz o dva týdny dříve než v předchozích letech. Zatímco v minulosti ukončila zimní provoz až začátkem dubna, nyní se tak stane 20. března. Od konce března navíc návštěvníci v Táboře uvidí velblouda, kterého zoo získá. ČTK to řekl její mluvčí Filip Sušanka.

„Velblouda, kterého zatím nemáme, dostaneme od pražské zoo. Na podzim navíc přibudou další dva a naším cílem bude založit chov a zkusit v Táboře přivést na svět mláďata velblouda,“ řekl Sušanka.

Táborská zoo měla přes zimu otevřeno jen o víkendech. Nyní se režim změní. „Prodlužující se dny a slunečné počasí lákají k procházkám a výletům. To je vidět i na stále rostoucí návštěvnosti zoo Tábor. Proto už od následujícího týdne prodlužujeme otevírací dobu na každý den od 9:00 do 18:00,“ uvedl Sušanka.

Zoo Tábor chová přibližně 250 zvířat. Loni ji navštívilo přes 70.000 lidí. Jde o největší zoologickou zahradu v Jihočeském kraji. Táborská zoo vznikla v roce 2011. Její zakladatel a první majitel Libor Hrubý však kvůli dluhům musel předloni ukončit provoz. Zoologickou zahradu od něj následně koupil pražský podnikatel na realitním trhu Evžen Korec. Lidé mohou v areálu vidět sedm desítek druhů zvířat.

Ilustrační snímek. Foto: velbloudi.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3