Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tábor žádá o peníze na centrum pro seniory i opravu staré radnice

Tábor – Postavení centra pro seniory za zhruba 200 milionů korun a oprava budovy staré radnice za víc než 45 milionů korun. O dotace na tyto dvě investiční akce se uchází táborská radnice.

Vedoucí odboru investic Karel Hotový vysvětlil, že nové centrum pro seniory má mít specifický režim pro 45 klientů a dům s pečovatelskou službou pro 25 klientů. Objekt má vyrůst v prostoru před nemocnicí v místě bývalého objektu zdravotnické záchranné služby.

„Z prostředků Evropské unie nelze bohužel na tento typ stavby získat dotaci. Maximální výše dotace z národního dotačního programu ministerstva práce a sociálních věcí může činit zhruba 53 milionů korun. O další podpoře bude město jednat,“ řekl vedoucí odboru.

O peníze na opravu národní kulturní památky budovy staré radnice, ve které dnes sídlí Husitské muzeum, se chce radnice ucházet v integrovaném regionálním operačním programu. Pokud dotaci získá, zaplatí z ní stavební úpravy včetně restaurátorských prací a dovybavení expozice.

„Součástí bude rekonstrukce elektroinstalace, výměna střešní krytiny, restaurování výtvarných součástí stavby i povrchů omítek se zachovanými freskami a podobně,“ upřesnil Karel Hotový.

Výstavbu centra pro seniory plánuje radnice od března 2018 do konce roku 2019. Oprava staré radnice je v plánu od června 2018 do března 2021.

Stará radnice v Táboře. Foto: joutrip.com

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3