Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tábor si nechá vypracovat studii na Žižkova kasárna

Tábor (ČTK) – Tábor si nechá vypracovat studii pro využití areálu bývalých Žižkových kasáren. Komplex o rozloze desítek hektarů patří městu. Momentálně je v něm jeden bytový dům a dva objekty ministerstva vnitra a armády. Starosta Tábora Jiří Fišer (Tábor 2020) uvedl, že zastupitelstvo není jednotné v tom, jak dále s lukrativním pozemkem nakládat. Studie by měla najít několik nejlepších řešení, ke kterým by se následně vyjádřili i obyvatelé města. Pak by o osudu bývalých kasáren závazně rozhodli zastupitelé.

„Můj názor je, že nemá smysl spěchat. Můžeme najít řešení, které bude mít dlouhodobější horizont. Nesmíme být nervózní z toho, že hned nemáme peníze ani investora. Hlavně bych byl proti tomu, aby se město takto zajímavého pozemku zbavovalo,“ řekl ČTK Fišer po dnešním zasedání městské rady.

V minulosti existovalo několik projektů, jak komplex bývalých kasáren využít. Poslední nájemce, jenž tam hodlal vybudovat několik bytových objektů, nakonec zdemoloval armádní budovy a zbavil prostor ekologické zátěže.

Vedení radnice podle Fišera vidí jako ideální variantu, že by v místě, které se nachází relativně blízko centra, vzniklo nové městečko. „Ale pak jde o to, jestli tam dát nějaké služby, jestli tam budovat nějaká sportoviště a případně pro jakou věkovou kategorii,“ uvedl starosta.

Tábor patřil k městům s největší vojenskou tradicí v Československu. Postupně však armáda z města odcházela a působí tam jen 42. mechanizovaný prapor. Žižkova kasárna město převzalo v roce 2003.

Žižkova kasárna. Foto: Archiweb.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3