Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Tábor připravuje rekonstrukci budovy staré radnice

Tábor 21. února (ČTK) – Tábor připravuje rekonstrukci budovy staré radnice, v níž sídlí husitské muzeum. Náklady na obnovu objektu na Žižkově náměstí činí 48 milionů korun. Tábor na projekt získal dotaci z integrovaného regionálního operačního programu, která pokryje 90 procent nákladů. Součástí rekonstrukce bude mimo jiné výměna střechy, modernizace rozvodů elektřiny a úprava gotického sálu, jenž patří mezi nejcennější prostory svého druhu v Česku.

ČTK o projektu řekl vedoucí odboru investic a strukturálních fondů táborského městského úřadu Karel Hotový.

„Gotický sál je zaklenut žebrovou síťovou klenbou. Právě tento prostor je jedním z nejlépe zachovalých sálů radničních objektů v českých zemích. Někteří historici ho řadí hodnotou hned za Vladislavský sál Pražského hradu,“ uvedl architekt Jan Stach ze studia Aska, které vypracovalo projektovou dokumentaci.

Rada města nyní schválila zadávací řízení na zhotovitele. Podle Hotového by práce mohly začít ve druhé půlce roku. „Předpokládáme, že potrvají do roku 2020,“ řekl Hotový.

Rekonstrukce interiéru se bude týkat především restaurátorských prací, které mají zhodnotit výtvarné prvky stavby. V gotickém sále navíc bude položena nová dlažba s vytápěním. „Novým počinem bude také zpřístupnění podkrovních prostor, kde bude možné názorně předvést možnosti řemeslných postupů v různých časových obdobích,“ řekl Hotový.

Stará radnice byla postavena mezi lety 1415 až 1421. Její současná podoba vychází z novogotické přestavby architekta Josefa Niklase ze 70. let 19. století. Od roku 1962 je budova národní kulturní památkou. Poslední rozsáhlejší rekonstrukce objektu se uskutečnila v 80. letech minulého století.

rek sd

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3