Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šumavský park loni podle odhadů navštívily dva miliony lidí

Vimperk (ČTK) – Šumavský národní park loni podle odhadů navštívily více než dva miliony lidí. Do turisticky vyhledávaných míst, jako jsou například oblasti Modravy, Stožce nebo Prášil, dorazilo milion lidí. Je to přibližně o pětinu více než v roce 2015. ČTK to řekl mluvčí parku Jan Dvořák.

„Podle kvalifikovaného odhadu strážců Národního parku Šumava se například na Pramenech Vltavy a Bučině zvýšila návštěvnost v období od ledna do konce září z necelých 80.000 lidí na bezmála 110.000. Povydří přilákalo ve stejném období loni přes 100.000 návštěvníků, což je o skoro 20.000 více než v roce 2015,“ uvedl Dvořák.

Nově si získávají oblibu mezi turisty i další místa. Jedná se například o okolí Prášil nebo Modravy a tamní jezero Laka, Vchynicko-Tetovský kanál a Tříjezerní slať. Strážci parku tam zaznamenali více než dvojnásobný nárůst návštěvnosti.

Dlouhodobě láká Šumava nejvíce turistů především v období letních prázdnin. V posledních letech však stoupá počet návštěvníků i v jarních nebo podzimních měsících. „Jak je vidět, zájemců o poznávání přírody nerušené lidským konáním je stále více a je evidentní, že sem jezdí především za tímto fenoménem. Možná někdo může namítat, že příčinou vyšší návštěvnosti na Šumavě jsou jiné důvody, jako třeba obava z terorismu a podobně. Určitě to má nějaký vliv, ale stále je velké množství destinací, které jsou i v tomto ohledu bezpečné. I přesto si ale lidé vyberou za cíl strávení svého volna národní park,“ uvedl ředitel NP Šumava Pavel Hubený.

Ilustrační snímek. Foto: Pavel Ouředník

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3