Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šumavské skiareály se připravují na prodloužený víkend

Jižní Čechy – Šumava hlásí výborné lyžařské podmínky. Provozovatelé skiareálů se připravují na prodloužený prázdninový víkend.

Na pořádnou lyžovačku mohou lidé o prodlouženém víkendu vyrazit i do přeshraničních středisek. Za výborných podmínek se v těchto dnech lyžuje na obou stranách Šumavy.

Na Mitterdorfu je aktuálně 90 centimetrů sněhu. Velký Javor hlásí až metr sněhu a v provozu jsou všechny lanovky a vleky,“ říká Simona Fink, koordinátorka česko-bavorské spolupráce.

Výborné podmínky slibují i rakouská střediska. Na Hochfichtu je aktuálně 170 centimetrů sněhu a na své si tu přijdou i běžkaři, kteří mohou zdolat až 143 kilometrů běžeckých tras. Sjezdovky na Sternsteinu vykazují až metr sněhu a i tady je v provozu kompletně celý areál.

V okolí Lipna panuje ideální zimní počasí a i tady jsou na pololetní prázdniny a nadcházející víkend připraveni.

„Ve skiareálu Lipno jsou výborné podmínky. Na sjezdovkách leží přírodní sníh s výškou až 130 centimetrů a otevřeny jsou všechny sjezdovky. V pátek je připravena akce pro všechny jedničkáře – ti lyžují za dvacku a mají vstup na stezku zdarma. V sobotu je akce pro snowboardisty ve skikrossové dráze Lipno,“ popisuje Vojen Smíšek, manažer skiareálu v Lipně nad Vltavou.

Počasí stále přeje také provozovatelům menšího lyžařského střediska v nedalekém Frymburku. Areál je v plném provozu a nabízí ideální podmínky hlavně pro rodiny s malými dětmi.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3