Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šumavské lyžařské areály lákají návštěvníky na ideální podmínky

Jižní Čechy – Šumavské skiareály hlásí výborné lyžařské podmínky. Lyžuje se na obou stranách Šumavy, a v plném provozu jsou už i menší střediska.

Letošní zima lyžařům na jihu Čech skutečně přeje. Skiareály koncem týdne hlásí výborné podmínky pro lyžování. Na pořádnou lyžovačku mohou lidé vyrazit i do přeshraničních středisek.

 „Mezi oblíbené areály patří i Mitterdorf, který se nachází nedaleko českých hranic,“ říká Simona Fink, koordinátorka česko-bavorské spolupráce.

Mitterdorf aktuálně nabízí osm kilometrů sjezdovek. Díky příznivému počasí jsou v provozu všechny lanovky a vleky.

„Máme zde k dispozici jednu sedačkovou lanovku, pět vleků, dětský vlek a čtyři pojízdné koberce, kdy jeden z nich dosahuje délky až 186 metrů,“ popisuje ředitel areálu Manfred Selwitschka

Dostatek sněhu a slunečné počasí na víkend slibují i rakouská příhraniční střediska. Na Hochfichtu je aktuálně 170 cm sněhu a i zde jsou v provozu všechny lanovky a vleky. Na své si přijdou i běžkaři, kteří mohou zdolat až 135 km běžeckých tras. Sternstein láká na čerstvý prašan a i tady by se po několika dnech vydatného sněžení mělo na víkend vyjasnit. Stejně jako v lyžařském areálu na Lipně.

„Ve skiareálu Lipno jsou skvělé podmínky. Na sjezdovkách leží 120 cm sněhu a za poslední dny napadl čerstvý prašan,“ láká návštěvníky Vojen Smíšek ze skiareálu Lipno.

Teploty hluboko pod nulou a husté sněžení hrálo do karet také provozovatelům menšího lyžařského střediska v nedalekém Frymburku. Areál je v plném provozu a nabízí ideální podmínky hlavně pro rodiny s malými dětmi. 

Lyžování. Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3