Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Studenti mají nové centrum přímo na krumlovském zámku

Český Krumlov – Studenti nejen z českých univerzit budou navštěvovat nové studijní centrum pobytů přímo na zámku v Krumlově.

25 let nedotčená bývalá konírna, která se nachází na krumlovském prvním zámeckém nádvoří, bude mít zcela nové využití a ocení to hlavně studenti. Pravě v jejích prostorách totiž vzniklo ojedinělé Centrum studijních pobytů.

Třípatrová historická budova v přízemí nabízí stylové prostory pro přednáškové sály. V poschodí najdeme učebny a místnosti určené k bydlení. Osmnáct místnosti je dvoulůžkových s kompletním vybavením.

Studijní programy jsou zde prioritně zaměřené na správu, obnovu a rozvoj Českého Krumlova jako památky UNESCO. Řešit se zde ale budou i otázky a problematika kultury.

„Centrum studijních pobytů, které je do budoucna úžasným potenciálem, má ubytovací kapacitu, přednáškové sály a umožní delší pobyt v horizontu dnů nebo týdnů zájmové skupině, která se chce věnovat významným kulturním lokalitám,“ vysvětluje kastelán Pavel Slavko.

Kromě zájmových skupin a studentů českých univerzit se sem budou moci podívat i zahraniční studenti. Už teď svou účast potvrdily např. školy z Norska, Kanady, Spojených států, Německa a Francie.

Jako první zde začne svůj studijní program Karlova univerzita už v lednu 2017.

Zámek Český Krumlov. Foto: ceskykrumlov.com

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3