Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strážníci v Týně nad Vltavou svádí boj s holuby

Týn nad Vltavou – Holubi v Týně nad Vltavou se posledních letech přemnožili. Veterinární správa proto povolila jejich odchyt. Ten mají na starost městští strážníci.

„Nevím jestli jste někdy slyšeli termín létající krysa. V podstatě je to totéž. Ten holub je jednak přenašeč nemocí a za druhé velký ničitel památek,“ podotýká vedoucí strážník Martin Macháček.

Vltavotýnští holubi sedají hlavně na střechu zdejšího obchodního domu a na kulturní centrum. Obtěžují ale i majitele domů. A právě na některých těchto místech na ně strážníci nastražili past. Martin Macháček vysvětluje, že pro odchyt ptáků mají normované klece a v nich obiloviny jako vnadidlo.

Místní s odchytem holubů většinou souhlasí a přiznávají, že je jich ve městě příliš. Za poslední dva roky jich strážníci v Týně nad Vltavou odchytli přes čtyři stovky.

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3