Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strážníci v Budějovicích posbírali při akci 25 použitých stříkaček

České Budějovice – Celkem 25 použitých injekčních stříkaček a jehel po narkomanech posbírali v úterý 18. dubna budějovičtí strážníci při republikové akci Jehla 2017.

Zapojilo se 32 měst, v jižních Čechách pouze České Budějovice. Cílem bylo předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata.

Mluvčí městské policie Věra Školková doplnila, že strážníci se zároveň snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

„V případě, že občané někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, žádáme je, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání 156 a strážníci městské policie zajistí odborný sběr i jeho následnou likvidaci,“ řekla mluvčí.

Dodala, že přestože se strážníci napříč republikou této činnosti věnují pravidelně v rámci běžného výkonu služby, jsou tato cílená preventivní opatření velmi důležitá. A to třeba pro spolupráci se státními policisty, kdy jim strážníci předávají informace o výskytu narkomanů.

„Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality,“ uzavřela Věra Školková.

Sběr stříkaček. Foto: MP České Budějovice

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3