Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strážníci posbírají použité injekční stříkačky při republikové akci

České Budějovice – Sbírat použité injekční stříkačky po narkomanech vyrazí příští úterý 18. dubna budějovičtí strážníci. Připojí se k celostátní akci Jehla 2017, které se zúčastní i jejich kolegové ze 30 měst republiky.

Mluvčí městské policie David Štýfal vysvětlil, že největší pozornost budou strážníci věnovat dětským hřištím a pískovištím. Zaměří se i na nepřehledná a skrytá místa, málo frekventované stezky, domovní výklenky, okolí mostních konstrukcí. Kontrole neujdou také parky a odpočinkové zóny. S vytipováním problematických míst jim pomohou asistenti prevence kriminality, kteří důvěrně znají prostředí takzvaných vyloučených lokalit.

„Vedle očisty města je smyslem akce snížit také riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky. Strážníci proto apelují na veřejnost, aby v případě, že někde naleznou nebo zahlédnou tento infekční materiál, aby ho sami z důvodu vlastní bezpečnosti nesbírali, ale neprodleně zavolali na linku tísňového volání 156,“ upozornil David Štýfal.

Sběrem jehel se všichni zapojení strážníci zabývají celoročně při běžné hlídkové činnosti, ale často také při cílených opatřeních, kdy je sběr injekčních stříkaček jejich hlavním úkolem.

Podle mluvčího Štýfala tím předcházejí nebezpečí, jemuž jsou vystaveny hlavně děti, ale bezpochyby také domácí zvířata jako psi a kočky.

„Strážníci aktivně spolupracují také se státními policisty a předávají jim informace o výskytu narkomanů. Tato zjištění jsou jedním z užitečných vodítek při potírání drogové kriminality,“ dodal mluvčí strážníků.

Ilustrační snímek. Foto: mpb.cz

 

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3