Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonická nemocnice se kvůli chřipce zavře návštěvám

České Budějovice 24. ledna (ČTK) – Strakonická nemocnice bude kvůli zvýšenému výskytu chřipky uzavřena pro návštěvy. Nařízení začne platit v sobotu. Už od úterý ze stejných důvodů nesmí návštěvy do českobudějovické nemocnice. Kromě toho platí obdobné omezení i v domě pro seniory na českobudějovickém sídlišti Máj. ČTK to řekla Jitka Luňáčková z českobudějovické krajské hygienické stanice.

V domově na Máji platí zákaz už několik dní. „Situace je tam lepší, ale případné zrušení zákazu lze zvážit v pátek, kdy budeme znát nová čísla o vývoji chřipkových onemocnění,“ uvedla Luňáčková. Podle poslední statistiky připadá nyní Jihočeském v kraji 1473 pacientů s chřipkovými chorobami na 100.000 obyvatel. Znamená to, že stav se blíží k hladině chřipkové epidemie.

Strakonická nemocnice rozhodla o zákazu návštěv i přesto, že okres vykazuje nejnižší výskyt chřipkových onemocnění v kraji. Na 100.000 obyvatel tam je 1073 pacientů. „Návštěvu může ve zcela výjimečných případech a na nezbytně nutnou dobu povolit pouze primář oddělení či ošetřující lékař,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Po závažném průběhu chřipky v kombinaci s jinými nemocemi zemřeli od začátku roku v Jihočeském kraji dva starší muži.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3