Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonice zřídí na radnici recepci a vchod bez bariér

Strakonice (ČTK) – Strakonice chtějí zřídit na radnici recepci, která sdruží několik služeb pro obyvatele města. Plánují i bezbariérový vstup na úřad. Do recepce investuje město kolem 100.000 korun. ČTK to řekl starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

V recepci by měli zaměstnanci radnice přijímat poštu od občanů, bude tam i pokladna a ověřování podpisů. Podle starosty by měli úřadníci také obyvatelům poradit, kde sídlí příslušný odbor a jak se k němu dostat.

„Snažíme se o vlídnější tvář radnice a lepší přístup k obyvatelům, abychom jim pomohli, protože ne každý se v úřadech vyzná,“ řekl Hrdlička.

Podobu recepce navrhne městský architekt, který si již prostory prohlédl. Starosta odhadl, že nová recepce bude stát do 100.000 korun.

Radnice hodlá také zažádat o dotace na bezbariérové úpravy ve Strakonicích. Loni prošel starosta s jedním vozíčkářem město a vytipoval problémová místa, která člověk s tělesným postižením překoná jen s velkými obtížemi.

„Díky této aktivitě se může letos naplno nastartovat akce Strakonice bez bariér pro všechny. Prověřili jsme páteřní trasu městem vedoucí od vlakového nádraží přes centrum ke kulturnímu domu, zdokumentovali stávající přechody a výsledkem je výběr několika problematických přechodů, pro které zpracujeme podrobnou projektovou dokumentaci,“ řekla ČTK mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Strakonice budou letos hospodařit se schodkovým rozpočtem. Město počítá s příjmy 446 milionu korun a s výdaji 475,2 milionu. Rozdíl bude město financovat z rezerv z hospodaření z minulých let, které činí více než 71 milionů korun.

Radnice. Foto: mapio.net

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3