Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonice se konečně dočkají obchvatu. Stavět se začne na jaře

Strakonice – Na stavbu obchvatu už se čeká dlouhé roky. Několikrát ze stavby sešlo především kvůli komplikovanému jednání s majiteli pozemků. To se ale konečně změní. Už letos začne výstavba důležité dopravní tepny, která odkloní dopravu a výrazně uleví dnes přetíženému centru města.

Práce na výstavbě obchvatu by měly začít už letos před příchodem jara.

Obchvat by měl být hotový zhruba za 18 měsíců. Na jeho postavení se bude podílet město Strakonice a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Vladimíra Hrušková, Ředitelství silnic a dálnic : „Celkové náklady byly rozpočítány přes 305 miliónů korun. To bylo společně s městem Strakonice. Vysoutěžená částka pro ředitelství silnic a dálnic je 147 miliónů korun bez DPH,“ říká Vladimíra Hrušková z ŘSD.

Ředitelství silnic zaplatí nejen výstavbu nové silnice a kruhové křižovatky. Financuje i protihlukové stěny, tři účelové komunikace, přeložky inženýrských sítí a kanalizace k odvodnění nové silnice.

Nová dopravní komunikace povede přes Radomyšlskou ulici ke Zvolenské. Končit bude na silnici třetí třídy. Křížení silnic zde vyřeší tři nové okružní křižovatky. V Hradecké ulici vznikne lávka pro pěší.

Nová dvouproudovka propojí dva důležité směry Praha- Strážný a Vodňany- Domažlice.

My v podstatě jako město financujeme věci, které jsou důležité pro nás. Je překryv silnice, lávka, chodníky, parkoviště, veřejné osvětlení, zeleň,“ popisuje místrostarosta Strakonic Milan Jungvirt.

Vedení města Strakonice se na projektu podílí částkou zhruba 45 miliónů korun.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3