Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonice rozšíří plavecký areál o relaxační bazén za 34 milionů

Strakonice 7. listopadu (ČTK) – Strakonice do dvou let rozšíří venkovní plavecký areál Na Křemelce o zdravotně relaxační bazén se slanou vodou. Investice bude 34 milionů korun, radnice od novinky čeká i vyšší návštěvnost. Areál ročně přiláká 62.000 lidí. ČTK to dnes řekli starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost) a mluvčí města Markéta Bučoková.

„Budeme se snažit, aby byl tento bazén hotový příští rok, ale možná se to přesune až do toho dalšího, protože ho musíme spojit průchodem s vnitřním bazénem, a nemáme ještě stavební povolení,“ řekl ČTK Hrdlička.

Zdravotně relaxační bazén se slanou vodou o rozměrech deset krát 15 krát 1,4 metru bude v provozu celý rok, voda bude vyhřívaná na 36 stupňů Celsia, slanost vody půl procenta. „Pro srovnání, mořská voda má slanost tři procenta,“ uvedla Bučoková. Město čeká, že stoupne návštěvnost areálu, rozšíří se služby plavecké školy, lepší podmínky budou mít alergici. „A především chceme zpříjemnit pobyt v celém areálu,“ řekla mluvčí.

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3