Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonice plánují přes 40 nových parkovacích míst

Strakonice 22. ledna (ČTK) – Strakonice plánují, že do konce roku vznikne ve městě přes 40 nových parkovacích míst v ulicích Luční a Bezděkovská. Dalších 40 míst přibude díky obchvatu města, který by měl být hotov letos do konce léta. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Markéta Bučoková.

Vznik budoucích parkovišť ještě město prodiskutuje s obyvateli lokalit při veřejném projednávání. Městský architekt navrhl čtyři místa. Nejvýhodnějším a nejméně konfliktním se podle mluvčí jeví rozšíření parkovacích stání v jednom vnitrobloku za domy ulice Luční. Tam by mohlo vzniknout až 31 nových parkovacích míst, jež by navázala na již existující garážová stání. Další lokalita je za poliklinikou v Bezděkovské ulici, kde se počítá s deseti místy.

„Pokud všechna jednání dopadnou dobře, mohlo by se na tom pracovat v ideálním případě už letos – bude možné zadat projektovou dokumentaci, následně vypsat výběrové řízení na dodavatele. Tedy v optimistické variantě by výstavba nových parkovacích míst mohla započít v letošním roce. Ale nevíme, jak dopadnou veřejná projednání,“ řekla Bučoková. S obyvateli dotčených lokalit radnice plán probere během února, nejpozději v březnu.

Kapacitu parkovišť nemá město, kde žije 24.000 lidí, zmapovanou, proto podle mluvčí nelze říci, kolik parkovacích míst nyní ve Strakonicích je. Při výstavbě obchvatu vznikne 21 parkovacích míst na sídlišti 1. máje a 19 parkovacích míst v ulici Nerudova, z toho tři budou vyhrazena pro lidi s omezenou pohyblivostí.

vkc hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3