Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonice plánují letos postavit relaxační bazén s vířivkou

Strakonice (ČTK) – Na strakonickém plaveckém stadionu vznikne letos relaxační bazén s vířivkou. Město investuje 1,9 milionu korun, stavět se začne v létě. Záměr ve středu 19. dubna schválili zastupitelé. ČTK to řekla mluvčí města Markéta Bučoková. Plovárna z roku 1972 se poslední léta modernizuje, před časem přibyl tobogan, od března funguje nová infrakabina. Plavecký stadion ročně navštíví 70.000 lidí.

„Máme bazén padesátku, vnitřní 25 metrů, k němu je přistavěný ještě jeden pro děti ze školek a teď se bude dělat další bazének, ve kterém bude vířivka. Chceme zvýšit atraktivitu plaveckého bazénu,“ řekl ČTK starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost).

Vířivka bude v krytém bazénu. Pro výcvik dětí tam loni o prázdninách město udělalo nerezový bazén. „Chtěli jsme i vířivku, ale pro nedostatek prostředků se investice přesunula na letošní rok. Bude se dělat během léta, července a srpna, kdy bude vnitřní bazén odstaven a bude fungovat jenom venkovní,“ řekl ČTK asistent ředitele správy tělovýchovných a rekreačních zařízení města Miroslav Bouček. Vířivka bude pro 12 lidí.

Plavecký stadion chce město průběžně modernizovat. Loni zaplatilo několik milionů korun za nové filtry. „Měnily se poprvé v historii. Před několika lety se dělal vnější i vnitřní tobogán, budova je několikrát předělávaná,“ řekl Hrdlička s tím, že v plánu investic jsou i nové šatny za 25 milionů korun.

Nejvíc, zhruba 2000 lidí, chodí na strakonický plavecký stadion v létě. „Jsme jedni z mála v Česku, kdo má venkovní vyhřívanou padesátku. Od konce března je v provozu nová infrakabina, první lidé už ji vyzkoušeli a zatím si ji chválí,“ řekl Bouček.

Ilustrační snímek. Foto: virive-bazeny.cz

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3