Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Strakonice investují 59 milionů korun do stavby jímek pitné vody

Strakonicko – Zajištění zásob kvalitní pitné vody pro víc než 11 tisíc lidí si slibuje strakonická radnice od postavení nových a pod zemí uložených jímišť surové vody v Pracejovicích za 59 milionů korun bez DPH. Projekt je zatím ve fázi příprav, prvním krokem bude zhotovení dokumentace.

Mluvčí radnice Markéta Bučoková popsala, že na konci letošního roku by měla následovat příprava staveniště, pokácení zeleně a podvrt kolejí, který si jako podmínku stanovila Správa železniční a dopravní cesty. V lednu příštího roku má převzít staveniště dodavatel díla, samotná výstavba je v plánu na červen 2019.

„I přes vysokou částku je nezbytné nové jímání vody vybudovat, neboť tím dojde ke zlepšení kvality surové vody i vydatnosti jímané vody. Součástí akce bude i vybudování nové výstroje stávajících vrtů a studen a realizace nových rozvodů vody,“ řekla mluvčí Bučoková.

Celková rekonstrukce a modernizace úpravny vody v Pracejovicích vyšla od roku 2013 na víc než 144 milionů korun. Cílem bylo zvýšení kapacity úpravny na 59 litrů vody za vteřinu a zajištění výroby kvalitní pitné vody pro Strakonice.

Úpravna vody Pracejovice. Foto: gplinvest.cz

 

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3