Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Desítky lidí „rozsvítily demokracii“ na náměstí v Budějovicích

České Budějovice – Rozsviťme demokracii. Tak se nazývala akce, kterou v podvečer 17. listopadu uspořádalo Jihočeské divadlo. Desítky lidí se vydaly na budějovické náměstí Přemysla Otakara II. zapálit svíčku. Někteří také podepsali petici Týdny občanského neklidu.

Účastníci akce se začali krátce před pátou hodinou scházet u divadla. Někteří drželi v ruce svíčky, děti nesly lampiony.

„Je den boje za svobodu a demokracii a my jako Jihočeské divadlo jsme uspořádali tuto akci především jako občanskou akci, občanskou aktivitu,“ řekl ředitel divadla Lukáš Průdek.

„Přišla jsem oslavit svobodu. Toto je svátek, který nikdy nepřestanu slavit,“ svěřila se herečka Daniela Bambasová.

17. listopadu, symbolicky v 17 hodin a 11 minut vyrazil průvod od divadla na náměstí Přemysla Otakara II.

Před radnicí pak účastníci průvodu složili ze zapálených svíček slovo demokracie. Na akci kolovala petice Týdny občanského neklidu, ke kterému před časem vyzvali mimo jiné někteří umělci v reakci na aféru po setkání ministra kultury Daniela Hermana s tibetským duchovním vůdcem Dalajlamou.

„Já už jsem ji podepsala, protože si myslím, že demokracie je nejvíc, co jsme od revoluce dostali,“ dodala herečka Bambasová.

„Myslíme si, že máme patřit na západ, že máme hájit naše svobody,“ doplnil ředitel Průdek.

Už během akce podepsalo petici kolem stovky lidí. Další případní zájemci ji mohou podepsat na pokladně Jihočeského divadla.

Svíčková demokracie. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3