Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Stezkou korunami stromů na Lipně prošly za 6 let 2 miliony lidí

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) 20. července (ČTK) – Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou, kterou dosud prošlo přes 1,8 milionu lidí, slaví dnes šest let. Provozovatelé připravili slavnost, která nabídne kejklíře, hudbu i akrobaty. Na stezce, odkud je za jasného počasí vidět až na alpské vrcholky, vznikla nová naučná ptačí stezka s devíti zastaveními. ČTK to řekl mluvčí firmy Lipno servis Vojen Smíšek.

Stezka korunami stromů láká na 11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a 52 metrů dlouhý suchý tobogán. Z jejího vrcholu, vyhlídkové věže ve výšce 40 metrů, kam vede 675 metrů dlouhá lávka, je vidět na lipenské jezero, Novohradské hory i vrcholy Alp. V polovině prázdnin čekají majitelé dvoumiliontého návštěvníka.

Nedávno zde vznikla ptačí stezka. Je to devět ptáků vyřezaných ze dřeva, od výra velkého po sýkoru koňadru. „Jde o devět zastavení, kde si návštěvník vedle ptáků prohlédne i jejich budky, které jsou umístěné v dohledu, a dozví se tak veškeré informace o jejich životě,“ řekla ČTK ředitelka Stezky korunami stromů Marcela Haladejová. Lidé spatří z dubu vyřezané kalouse, poštolku, rehka, puštíka nebo kulíška.

K lákadlům patří v létě i noční koncerty. Stezka je při nich nasvícená, loni koncerty přilákaly 5500 lidí. Na vrchol je i večer vyveze lanovka.

Dnešní narozeninová akce zahrnuje dětskou skupinu Čiperkové, kejklíře, akrobaty i cirkusový workshop. Do lipenského areálu, kam stezka patří, přijelo loni v létě 314.000 lidí. Za loňský rok má Lipno nad Vltavou 455.000 přenocování, což znamená v příjmech pro obec sedm milionů korun.

Václav Koblenc kš

Jéčko Man

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3