Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Stavba nové haly v Č. Budějovicích začne v polovině roku 2018

České Budějovice 28. listopadu (ČTK) – Stavba nového multifunkčního centra v Českých Budějovicích začne přibližně v červnu příštího roku. Nový objekt bude stát na Dlouhé louce v místě, kde je současná všesportovní hala. Náklady na výstavbu nového komplexu činí 312 milionů korun bez daně. Demolice původní haly se uskuteční v květnu příštího roku. Výstavba multifunkčního centra má skončit v červnu roku 2019. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení města.

„V příštím roce by se mělo proinvestovat 170 milionů korun. Ale ta částka se bude odvíjet také podle toho, jak dopadne soutěž na projekt,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický (ANO). Podle odhadů města se však nabídka vítěze tendru bude pohybovat na úrovni kolem 90 procent ze zmíněných 170 milionů korun. „Doby, kdy vítězové ve výběrových řízeních uspěli s výrazně nižší částkou, než tvořil odhad, jsou pryč,“ řekl náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Nová hala bude mít dvě stejné palubovky. Zvýší se také kapacita hlediště, kdy třeba volejbalové zápasy bude moct sledovat až 2250 diváků místo současných 1500. Kromě toho komplex bude sloužit pro pořádání kulturních akcí. Ideu nové haly prosazoval především českobudějovický volejbalový klub, který patří dlouhodobě do tuzemské špičky. Parametry současné haly neodpovídají požadavkům pro mezinárodní zápasy. Týká se to především stropu, který je ve výšce devíti metrů od palubovky a nový by měl být o tři metry výš.

Sportovní kluby, které halu využívají pro zápasy, musí počítat s tím, že minimálně sezonu 2018/2019 absolvují jinde. „Třeba volejbalový klub Jihostroj zřejmě nebude hrát po tu dobu zápasy v Českých Budějovicích, protože zde není odpovídající hala. Ale tréninky může absolvovat v základní škole Oskara Nedbala, kde vznikla přístavbou moderní hala,“ uvedl náměstek primátora František Konečný (ANO).

Marek Bílek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3