Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Srážku s kamionem řidič renaultu nepřežil

Kbelnice – Smrtí řidiče osobního auta a zraněním šoféra kamionu skončila noční nehoda na silnici první třídy u Kbelnic na Strakonicku. Ke střetu došlo ve středu po druhé hodině ranní. Pravděpodobným viníkem je muž dosud nezjištěné totožnosti za volantem renaultu, který přejel do protisměru. Tam se čelně střetl s nákladním autem MAN. Obě vozidla skončila po nárazu v příkopu.

„Řidič renaultu při střetu utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem. Lékař u něj konstatoval smrt. Řidiče kamiónu na místě ošetřili zdravotníci,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Policejní mluvčí Jaromíra Nováková dodala, že hlavní silniční tah mezi Strakonicemi a Prahou byl v místě nehody uzavřen až do 6.45 hodin. Nyní v dopoledních hodinách provádějí hasiči vyprošťovací práce na odtažení obou havarovaných aut.  „Příčina a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem vyšetřování strakonických dopravních policistů,“ doplnila mluvčí.

Od začátku roku zahynulo na jihočeských silnicích 48 lidí. Poslední smrtelná nehoda se stala minulou sobotu 15. října u Třeboně. Její obětí se stal 35letý motorkář, jemuž vjel do cesty rumunský řidič dodávky Fiat Ducato.

nehoda1
Smrtelná nehoda u Kbelnic. Foto: Policie ČR

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3