Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šrámkův Písek vybral představení pro Jiráskův Hornov

Písek 27. května (ČTK) – Celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův Písek dnes nominovala tři představení pro festival Jiráskův Hronov. Staly se jimi karlovarské Divadlo Dagmar s inscenací Prostory I. – Sokolov, pražské Relikty s projektem War in progress a ostravská ZDividla se show Už brzy dozpívám. Hřivnu vítězství a přímou nominaci na Jiráskův Hronov si pak vysloužily inscenace Útěk, Statického divadla z Ostravy a Asi jsme špatně odbočili jaroměřského souboru JakKdo. ČTK to řekla organizátorka soutěže Alena Crhová.
„Šrámkův Písek hostil tradičně široké spektrum žánrů od autorských variací na kabaret, přes moderní variantu takzvaného sousedského divadla, divadlo fyzické, politické i imerzivní, až k hraniční syntéze činohry, dramatizované prózy a videoartu. Nechyběla řada osobních výpovědí, komentářů národní temné minulosti i neradostné současnosti či morálních apelů,“ uvedla Crhová.
Jiráskův Hronov, kam soubory z píseckého festivalu postoupily, se koná od 3. do 11. srpna. Jde o nejstarší divadelní přehlídku amatérských divadel v Evropě a pravděpodobně i na světě. Byl založen roku 1931 v Hronově, rodišti spisovatele Aloise Jiráska, a do roku 1951 se na festivalu vždy uváděla alespoň jedna jeho hra. Od roku 1991 program Jiráskova Hronova pravidelně obohacují špičková zahraniční neprofesionální divadla.
rek mtj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3