Jsme všude na jihu Čech.

DM   Servis CB

Soud v Táboře začne řešit případ dvojnásobné vraždy v Horusicích

Tábor 20. listopadu (ČTK) – Krajský soud v Táboře dnes začne projednávat případ přepadení rodinné firmy v Horusicích na Táborsku z roku 2015, na jehož následky zemřeli dva lidé. Státní zástupce kvůli tomu obžaloval dva cizince. Hrozí jim za to až výjimečný trest. Policie případ vyšetřovala několik měsíců a útočníky zadržela po necelých dvou letech. Táborský soud bude případ řešit dnes, v úterý, ve středu a v pátek. Vyplývá to z informací webu justice.cz.

Podle policie skupina několika lidí přepadla firmu na výrobu náhradních dílů do historických motocyklů v září roku 2015. Následně vyslechla asi šest stovek lidí a letos v březnu pak oznámila, že obvinila dva cizince z dvojnásobné vraždy. Obvinění navíc ukradli zhruba půl milionu korun. Policisté v březnu zadrželi dalších pět lidí, které následně propustili.

Obvinění už byli v minulosti trestáni. Podle kriminalistů se tak ale nestalo v České republice. Při přepadení napadli útočníci minimálně sedm lidí a vyhrožovali jim střelnou zbraní. „Poškození utrpěli tak závažná traumata, že jejich následky budou pravděpodobně přetrvávat do konce života,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

rek

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png