Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Sluchově postižené děti dostanou nové počítače. Složili se na ně lidé z Temelína

České Budějovice – Předčasný vánoční dárek dostanou děti z Dětského domova pro sluchově postižené v Českých Budějovicích. Zaměstnanci Jaderné elektrárny Temelín se pro ně složili na novou techniku, Nadace ČEZ potom tuto částku ještě zdvojnásobila. Šek na osmdesát tisíc korun převzala symbolicky při příletu budějovického anděla ředitelka Domova a také mateřské, základní a střední školy pro sluchově postižené Ivana Macíková.

Jsou více než jiní odkázáni na techniku a internet. Pro komunikaci s rodinou, nebo přípravu do školy používají děti z Dětského domova pro sluchově postižené počítače prakticky denně. Nyní získají tři nově a spolu s tím i další techniku.

Pro děti se sluchovým, nebo kombinovaným postižením je v současné době taková technika naprostá nezbytnost. Moc jim to pomáhá v komunikaci, ale samozřejmě, nároky například na programy, nebo výkon rostou. I proto je pro nás tento dar velmi vítaný,“ řekla při převzetí šeku Ivana Macíková.

Peníze získaly děti především od zaměstnanců Jaderné elektrárny Temelín. Ti se v rámci programu „Plníme přání“ každoročně skládají na několik charitativních projektů. Prvním úspěšným byl právě příspěvek sluchově postiženým. „Peníze se vybraly neuvěřitelně rychle, jen během několika málo dnů. Nadace ČEZ potom požadovaných 40 tisíc zdvojnásobila a zajišťuje i veškeré nezbytné papírování,“ upřesnil za energetiky Petr Šuleř.

Počítače i například fotoaparát budou moci využívat všichni obyvatelé Domova hned po nákupu veškeré techniky. Nadace peníze uvolní v nejbližších dnech.

Předávání šeku ředitelce. Foto: Jana Gribbinová

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3