Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šlapáním na rotopedu přispěli lidé charitě přes 100 tisíc korun

Vodňany – Více než 101 tisíc korun přinesly Centru sociální pomoci z Vodňan a Domovu svatého Linharta z nedalekých Chelčic místní rybářské slavnosti. Jednou z atrakcí bylo totiž Oranžové kolo Nadace ČEZ, díky kterému návštěvníci proměnili svou energii na peníze pro handicapované a nemohoucí. Ti se tak dočkají třeba polohovacích křesel, nebo evakuačních podložek.

Speciálně upravené rotopedy se prakticky nezastavily. Frontu na ně stáli mladí fotbalisté, úředníci i třeba policisté. Všichni chtěli přispět minutou šlapání organizacím ze svého okolí. Ve zcela neformálním klání zvítězil nepatrným rozdílem Domov sv. Linharta před městským sociálním centrem.

„Rozdíl byl méně než tisíc korun, ale o závod vlastně vůbec nejde. Cílem je pomoci těm, kteří neměli a nemají takové štěstí jako my. A zároveň zapojit širokou veřejnost, což každou pomoc násobí. A to se ve Vodňanech jednoznačně povedlo,“ vysvětluje člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

Na dvou rotopedech se vystřídaly dvě stovky lidí, což je dosud nejvyšší počet osob, zapojených do této atrakce v průběhu jediného dne. Nechyběl mezi nimi i třeba starosta Václav Heřman. „Musel jsem jet dvakrát, nemůžu nikomu nadržovat. A i když se minuta zdá málo, docela jsem ke konci cítil nohy. Ale za ty peníze to pro nemohoucí seniory a handicapované určitě stojí,“ udýchaně hodnotil na konci.

Peníze se nakonec téměř rovnoměrně rozdělily. „Padesát tisíc korun nám přesně vyjde na dvě speciální polohovací křesla a pět evakuačních podložek, což jsou pomůcky pro imobilní seniory, o které se staráme,“ vysvětlila za Centrum sociálních služeb Daniela Davidová. V Chelčicích peníze využijí na sociálně-terapeutickou dílnu pro znevýhodněné klienty.

Akce ve Vodňanech. Foto: Jana Gribbinová

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3