Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Sladovna dostane skoro dva miliony na Mraveniště

Písek – Galerie Sladovna v Písku dostane od města téměř dva miliony korun. Zastupitelé schválili příspěvek s požadavkem na vytvoření dlouhodobé herní expozice, dlouhodobé expozice věnované dětské knižní ilustraci a stálé výtvarné dílny.

Místostarosta Josef Knot vysvětlil, že ve Sladovně byla loni dokončena šestá a sedmá etapa rekonstrukce, po které došlo k výraznému navýšení užitné plochy. A tím pádem i k navýšení provozních nákladů. „Z toho důvodu zastupitelé schválili příspěvek ve výši 1,9 milionu korun na dlouhodobou instalaci expozice Mraveniště,“ vysvětlil místostarosta.

Ředitelka Sladovny Tereza Dobiášová dodala, že větší množství prostor galerie nemá dosud vyřešené zázemí ani obslužnost. „To generuje určité zvýšení provozních nákladů a ve výsledku i částečné snížení efektivity organizace,“ popsala ředitelka.

První část proměny Sladovny se má uskutečnit během příštího roku

sladovna
Ilustrační snímek. Foto:www.sladovna.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3