Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Skvělé lyžování i bruslení. Zima na Lipensku nabízí veškeré možné vyžití

Jižní Čechy – Uplynulý víkend na šumavských kopcích nabízel ideální podmínky k lyžování. Perfektní počasí hlásí skiareály i začátkem tohoto týdne, kdy je na sjezdovkách navíc minimum lidí.

Dokonale zasněžené sjezdovky, projeté běžecké stopy i zamrzlá lipenská magistrála. Letošní zima na Lipně nabízí veškeré možné vyžití. Uplynulý víkend i začátek tohoto týdne navíc provázelo perfektní slunečné zimní počasí.

„Za poslední týdny napadlo několik desítek centimetrů čerstvého sněhu. Povrch sjezdovek je opravdu excelentní, upravený a na sjezdovkách leží až 120 centimetrů sněhu,“ popisuje mluvčí lipenského skiareálu Vojen Smíšek.

Letošní zima lyžařům vyložené přeje. Díky výborným podmínkám jsou na Lipně v provozu všechny lanovky a vleky.

Na Lipně je v provozu kompletně celý areál. Stejně jako v menším rodinném středisku v nedalekém Frymburku.

Areál se zaměřuje hlavně na rodiny s malými dětmi. Na své si zde ale přijdou i dospělí.

„U nás se jezdí bez čekání. Máme tu vždycky jen pár lidiček a ta pohodová atmosféra je tu opravdu znát,“ říká ředitel areálu Michal Černocký.

Na sjezdovkách ve Frymburku leží zhruba metr čerstvého sněhu. Okolí Lipna nabízí také denně upravované běžecké stopy. Všechny areály včetně těch přeshraničních hlásí výborné podmínky.

„Na Sternsteinu leží metr sněhu – kompletně všechny sjezdovky otevřeny. Na Hochfichtu, tam jsou podmínky asi nejlepší. Je tam až 170 centimetrů sněhu, je otevřeno 21 kilometrů sjezdovek a upraveno neuvěřitelných 143 kilometrů tras,“ vysvětluje mluvčí rakouských skiareálů Martin Řezáč.

Po několika letech si na Lipně přijdou na své také bruslaři. Díky tuhým mrazům dosahuje síla ledu v některých místech až čtyřiadvaceti centimetrů. Bruslení je tedy naprosto bezpečné. Lidé mohou zdolat až desetikilometrovou trať z Lipna do Frymburku.

Lyžování na Lipensku. Foto: TV Jéčko

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3