Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Skicrossová dráha na Lipně se nově prodlouží na 1,2 kilometru

České Budějovice 8. listopadu (ČTK) – Více než kilometr dlouhou skicrossovou dráhou nově nabídne od této sezony Skiareál Lipno. Délka tratě se v porovnání s minulou zimou dvojnásobně prodlouží. Skicrossovou dráhu loni stavěl tým olympijské vítězky Evy Samkové a patřila k největším atrakcím střediska. Zástupci areálu to dnes řekli na tiskové konferenci.

„Po loňské úspěšné sezoně, kdy měl skicross na Lipně velký boom, jsme se rozhodli prodloužit dráhu. Nyní měří 1200 metrů,“ řekl tiskový mluvčí areálu Vojen Smíšek. Trať je podle něj stavěna tak, aby si ji mohl vyzkoušet každý. Znamená to, že obtížnost tomu bude přizpůsobena. „Chceme, aby si skicross vyzkoušel každý. Bude plný klopených zatáček, plný boulí, aby to byla hlavně zábava a osvěžení toho běžného lyžování po sjezdovce,“ dodal Smíšek.

Lipenský skiareál letos opět připravuje zvýhodněné ceny skipasů pro ty, kteří do střediska přijedou vlakem nebo autobusem. Pokud návštěvníci předloží jízdenku z hromadné dopravy, bude je stát permanentka o 30 procent méně. Lyžaři za denní skipas v hlavní sezoně zaplatí 710 korun, což je o 20 korun více než loni.

Středisko investovalo do modernizace před sezonou 45 milionů korun. Peníze mířily na technologie zasněžování i na nákup nové rolby. V minulé sezoně lyžařský areál navštívilo 175.000 hostů. Smíšek uvedl, že oficiální zahájení letos plánují na 16. prosince. „Věříme ale, že bude přát počasí a že se nám podaří provoz otevřít dřív. Loni jsme začínali v úvodu prosince,“ řekl mluvčí.

Marek Bílek kš

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3