Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Skiareál Lipno dnes ukončil sezonu, lyžovalo se 116 dní

České Budějovice 2. dubna (ČTK) – Skiareál Lipno dnes zakončil zimní sezonu. Na sjezdovkách ve středisku je stále dostatek sněhu, ale provozovatelé se rozhodli provoz uzavřít. Hlavním důvodem je fakt, že potřebují před letní sezonou udělat pravidelnou údržbu lanovky. A rovněž se také výrazně snížila poptávka po lyžování, řekl dnes ČTK mluvčí střediska Vojen Smíšek.

„Odhadem bylo na sjezdovkách tak dvě stovky lyžařů. Mnohem více lidi lákala procházka do Stezky korunami stromů,“ řekl Smíšek. Dodal, že jarní počasí, kdy svítí slunce a teploty se dostávají výš na nulu, lidi od lyžování odrazuje. „Podmínky zůstávají stále dobré, ale vzhledem k tomu poklesu zájmu a vzhledem k údržbě lanovky sezonu končíme,“ řekl Smíšek.

Dodal, že sjezdovky ve Skiareálu Lipno byly v provozu nepřetržitě 116 dní. Je to o něco více než loni. „Sezona je podle počtu dnů lehce nadprůměrná. Podle prvotních odhadů u nás lyžovalo 180.000 lidí,“ řekl Smíšek.

Sezona dnes dočasně skončila i ve středisku Zadov. Provozovatelé přeruší provoz minimálně do čtvrtka, kdy se rozhodnou, zda budou ještě nárazově pokračovat.

rek gcm

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3