Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Silnice na Prachaticku a Táborsku namrzají, hrozí ledovka

České Budějovice 8. prosince (ČTK) – Silnice na Prachaticku a Táborsku namrzají, hrozí ledovka. I další jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. ČTK to dnes řekla dispečerka Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Soňa Abrahamová. V kraji bude dnes od tří do šesti stupňů, zataženo, občas přeháňky.

„Namrzá to na Prachaticku, tam se zvýšenou opatrností, na silnicích jsou lokálně ledovky. Namrzá to na Táborsku a zvedá se vítr, takže opravdu se zvýšenou opatrností. V některých okresech vyjely všechny sypače, 22 strojů, jak inertní, tak chemické posypy. Dnes to bude klouzat,“ uvedla dispečerka.

V jižních Čechách bude dnes podle meteorologů zataženo, občas déšť, zpočátku v polohách nad 800 metrů sněžení. Odpoledne přijde postupně proměnlivá oblačnost, na horách budou místy a jinde ojediněle sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od tří do šesti stupňů. Během odpoledne se bude ochlazovat.

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3