Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šílenec hrozil, že vjede autem na benzinku. Pak v plné rychlosti napálil do policistů

Dačice – S nebezpečným šílencem měli co do činění policisté v Dačicích na Jindřichohradecku. Třicetiletý muž vyhrožoval, že vjede autem do benzinové čerpací stanice. Nakonec v plné rychlosti čelně narazil do policejního auta. Zranil dva policisty, z toho jednoho těžce. Přesto ho dokázali zpacifikovat.

Krajský policejní mluvčí Jiří Matzner popsal, že šílený řidič oznámil na linku 158, že „bude hrát s vozem ruskou ruletu, že sundá ze silnice každé auto.“

Dále řekl, že to s vozem „napálí do čerpací stanice a že je tam za pár minut“. Policisté lokalizací mobilu zjistili, že se muž pohybuje kolem Dačic.

“ Další informací, která se nesla vysílačkami, byla možnost, že útočníkem, který vyhrožuje, by mohl být třicetiletý psychicky nemocný muž, užívat by měl vozidlo značky Daihatsu. Než policisté stačili dojet k čerpací stanici tak ze směru od Dolních Němčic do nich hledaný muž s vozem v protisměru v plné rychlosti najel,“ řekl mluvčí Matzner.

Zranění policisté i pachatel skončili v nemocnici. Jeden z policistů byl ráno propuštěn do domácího léčení, druhý policista utrpěl při střetu těžké zranění a byl hospitalizován.

„Kriminalisté věc prověřují jako podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení by pachateli mohl hrozit trest odnětí svobody ve výši tří až dvanácti let,“ dodal Jiří Matzner.

Zdemolované policejní auto. Foto: PČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3