Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šestnáctá oběť nehod. Řidič dodávky usmrtil chodkyni na přechodu

České Budějovice – Ze zločinu usmrcení z nedbalosti obvinili kriminalisté 35letého řidiče dodávky, který minulé úterý 6. června srazil na přechodu pro chodce v českobudějovické Průběžné ulici 80letou ženu. Seniorka utrpěla při střetu těžká zranění, kterým o tři dny později podlehla v českobudějovické nemocnici. Stala se 16. obětí letošních dopravních nehod na jihočeských silnicích.

Policejní mluvčí Milan Bajcura zmínil, že ke střetu auta s chodkyní došlo na přechodu mezi obchodním domem Möbelix a benzinovou čerpací stanicí Moll.

„Policisté na místě provedli veškeré úkony při řešení popsané nehody, řidič se podrobil dechové zkoušce, s negativním výsledkem. Šetřením v lékařském prostředí strážci zákona zjistili, že žena utrpěla těžké zranění, proto případ předali svým kolegům z oddělení obecné kriminality. Ti v pátek odpoledne obdrželi smutnou zprávu o tom, že seniorka podlehla zraněním neslučitelným se životem,“ popsal mluvčí.

Pokud soud uzná řidiče vinným, hrozí mu až šestiletý pobyt ve vězení.

Místo tragické nehody. Foto: Policie ČR

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

  • reklama-tv-hcp.png

Reklama 2

  • logo-vykov-vertical-1.jpg

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3

  • Web-TV-jéčko-VDN_banner_1280x720.png