Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Seniorka zkolabovala na Šumavě, přiletěl pro ni armádní vrtulník

Šumava – Seniorku s pravděpodobně náhlou mozkovou příhodou zachraňovali v neděli 4. června ráno členové horské služby, zdravotničtí záchranáři i strážce Národního parku Šumava.

Zasahující člen horské služby Štěpán Pospíchal popsal, že ve tři čtvrtě na devět volal syn postižené přímo člena horské služby, který o víkendu sloužil na stanici v Prášilech. „Zavolal také linku 155 a na místo zamířil i člen Informační a strážní služby národního parku. K paní jsme dorazili všichni v podstatě v jednu chvíli a ihned jsme začali s ošetřováním,“ řekl Štěpán Pospíchal s tím, že spolupráce všech záchranářů byla v tomto případě doslova ukázková.

„Sestra z posádky sanitního vozu rychlé zdravotnické pomoci vše konzultovala s dispečinkem. Já jsem telefonicky zjišťoval podrobnosti o současném zdravotním stavu pacientky s její ošetřující lékařkou. Strážce národního parku se pak staral o to, aby žena měla stálý přísun kyslíku,“ doplnil horský záchranář Pospíchal.

Asi kilometr od místa zásahu po chvíli dosedl vrtulník Letecké záchranné služby Armády ČR z Plzně-Líní. Záchranáři poté seniorku naložili do sanitky a převezli ji k bývalým tankovým palpostům, u kterých je vhodný terén pro přistání. Vrtulník pak pacientku transportoval do Fakultní nemocnice v Plzni.

„Dnešní akce je přesnou ukázkou toho, že v rámci Integrovaného záchranného systému nezasahujeme jen u úrazů cyklistů, turistů či lyžařů. Jak složka integrovaného záchranného systému s často nejrychlejším dojezdovým časem vyrážíme na výzvu i tam, kde ve vnitrozemí obvykle zasahují pouze zdravotníci,“ komentoval Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava.

Ilustrační snímek. Foto: radyvnouzi.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3