Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šéfkou Jihočeských nemocnic by měla být podle KDU-ČSL Roithová

České Budějovice (ČTK) – Předsedkyní představenstva firmy Jihočeské nemocnice chtějí lidovci udělat místopředsedkyni své strany, někdejší ministryni zdravotnictví a krajskou zastupitelku Zuzanu Roithovou. Na twitteru to v pátek 21. dubna oznámil šéf jihočeské KDU-ČSL, zastupitel a také místopředseda strany Jan Bartošek. Lidovci připravují s ČSSD, uskupením Pro Jižní Čechy a Jihočechy 2012 novou krajskou koalici. Původní koalice ČSSD, ANO a Jihočechů 2012 se rozpadla právě kvůli sporům kolem nemocnic.

„Jsme připraveni udělat v Jihočeských nemocnicích pořádek. Proto jsme připraveni vyslat na pozici předsedkyně představenstva nemocnic Zuzanu Roithovou,“ sdělil Bartošek. Nynější předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha v úterý uvedl, že dá svou funkci k dispozici.

Vysoké odměny pro Bláhu byly jedním z důvodů roztržky tehdejších koaličních partnerů ANO a ČSSD, po které se původní vedení kraje rozpadlo. ANO kritizovalo fakt, že Bláha za své funkce ročně bere 7,2 milionu korun a nechává stavět pro hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD) rekreační dům v Lipně nad Vltavou. Noví koaliční partneři se již shodli, že hodlají systém odměňování ve vedení nemocnic řízených krajem změnit.

Financování členů představenstva krajských nemocnic i Zimolův rekreační objekt na Lipně kritizovali také opoziční zastupitelé. Získali dostatečnou podporu pro svolání mimořádného zastupitelstva, které pak Zimola svolal na 27. dubna. Na zasedání rezignuje na funkci hejtmana a znovu už o ni nebude usilovat.

Novou hejtmankou se pravděpodobně stane dosavadní náměstkyně hejtmana Ivana Stráská (ČSSD). Sociální demokraté budou dohlížet na zdravotnictví a krajské finance. Uskupení Pro Jižní Čechy připadnou doprava a rozvoj a investice. KDU-ČSL bude mít v gesci školství a sociální věci a Jihočeši 2012 oblast venkova, kultury a životního prostředí.

Zuzana Roithová. Foto: twitter.com

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3