Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Sedmiletý chlapec se těžce zranil při bobování na Kvildě

Kvilda – Vážný úraz dítěte řešili v neděli 26. února navečer horští záchranáři na Šumavě. Sedmiletý chlapec najel na bobech na terénní nerovnost a po pádu na tvrdý sníh utrpěl těžké zranění.

Zasahující člen Horské služby Ondřej Zeman popsal, že nehoda se stala krátce před půl šestou a výzva se dostala k Horské službě od dispečinku Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje. „Chlapec podle svědků vylétl z bobů a dopadl velmi prudce na tvrdý sníh. Když jsme přijeli, byl při vědomí, ale stěžoval si na značné bolesti v oblasti krční a bederní páteře,“ řekl Ondřej Zeman.

Přítomný lékař Horské služby konzultoval chlapcovo zranění s dispečinkem záchranné služby a dohodli se na vyslání jak sanitky, tak i vrtulníku leteckých záchranářů Armády ČR z Bechyně. „Koordinace nás a zdravotníků i leteckých záchranářů byla perfektní. Zaměstnanci vleku nám nasvítili sjezdovku, takže vrtulník, který přiletěl už po setmění, mohl bez problémů přistát přímo u nás,“ doplnil záchranář Zeman s tím, že zdravotníci transportovali chlapce k dalšímu ošetření do Českých Budějovic.

„Lyžaři i sáňkaři by si v těchto dnech měli na Šumavě dát pozor. I přes den se teploty pohybují kolem nuly a sníh je nyní velice rychlý a přemrzlý,“ upozornil Michal Janďura, náčelník Horské služby Šumava. Dodal, že dokonce i běžkaři v těchto dnech často nezvládnou jízdu na tvrdém povrchu.

Ilustrační snímek. Foto: zsvojanova.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3