Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Šedesátiny slaví Pavel Pavel, který „rozchodil“ sochy moai

Strakonice (ČTK) – Technik Pavel Pavel, který 11. března oslaví šedesátiny, se proslavil tím, že se mu v roce 1986 podařilo na Velikonočním ostrově „rozchodit“ obří sochy moai. Nastínil tak možné řešení záhady, nad kterou si historikové lámali hlavy. Na stěhování objemných břemen si Pavel posléze založil i živnost. Zajímá jej rovněž politika, je bývalým dlouholetým místostarostou rodných Strakonic, nyní opět pracuje jako zastupitel Jihočeského kraje.

„Bavilo mne dokazovat, že žádní mimozemšťané, ale starověcí inženýři uměli řešit složité technické problémy,“ řekl k zálibě Pavel. Vypracoval i teorii stavby pravěkého Stonehenge, na rybníku Svět ukázal, jak mohli staří stavitelé převážet na rákosových člunech balvany přes jezero Titicaca. Přesunoval ale i těžké stroje či komponenty do jaderné elektrárny Temelín. Stěhoval boží muka v Oslově, spadlý viklan v Kadově nebo kapličky v Čimelicích a Vodňanech.

Pavel je absolventem Vysoké školy strojní a elektrotechnické v Plzni. Byl místostarostou Strakonic, od roku 1998 je zastupitelem města. V letech 2000 až 2008 a opět od roku 2012 je zastupitelem Jihočeského kraje (z toho v období 2004 až 2008 byl krajským radním). Pavel rovněž dvakrát neúspěšně kandidoval v senátních volbách. Byl členem ODS, od roku 2012 pak funguje v hnutí Jihočeši 2012.

pavel
Pavel Pavel. Foto: Jihočeši 2012

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3