Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Schwarzenberský kanál a jeho okolí jsou pro turisty na Šumavě nepřístupné

Stožec (ČTK) – Šumavský národní park zakazuje od pondělí 2. října vstup na vybrané turistické trasy v okolí Schwarzenberského kanálu. Důvodem je likvidace popadaných stromů, které poničila srpnová bouře. Kvůli tomu budou do konce roku uzavřeny trasy Jelení Vrchy – Raškov, Rosenauerova kaplička – Jezerní smyk – Falešný metr – U buku – Říjiště, Říjiště – Chornice a Jelení Vrchy – Smolná Pec. ČTK to řekl mluvčí šumavského národního parku Jan Dvořák.

„Je potřeba zpracovat a odvézt více než 50.000 kubíků dřeva. Ideálně do doby, než cesty zapadají sněhem. To s sebou přináší velmi intenzivní provoz na některých turistických trasách, kudy budou kamiony odvážet dřevo,“ vysvětlil náměstek ředitele šumavského národního parku Jan Kozel.

Srpnová bouře poničila na území parku přibližně 130.000 kubických metrů dřeva. Dvořák vysvětlil, proč odstraňování popadaných stromů v okolí Schwarzenberského kanálu začalo až teď. „Nechtěli jsme narušit závěr turistické sezony více, než bylo nutné, a tak jsme naplánovali zpracování a odvoz polomového dříví ve zvýšené míře až na začátek října,“ uvedl.

Dodal, že do konce října stále platí uzavírka Medvědí stezky, Hraniční stezky a vstup do lesních porostů mimo značené cesty. „Omlouváme se za tato omezení, která jsou nutná především z důvodu bezpečnosti samotných návštěvníků, a žádáme všechny, aby je respektovali,“ naléhal Dvořák.

Schwarzenberský kanál. Foto: ckrumlov.info

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3