Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Rumunsko vydalo do ČR podezřelé z dvojnásobné vraždy na Písecku

Č. Budějovice 13. února (ČTK) – Rumunsko vydalo do České republiky muže a ženu, kteří jsou podezřelí z lednové vraždy manželů na Písecku. Společně uprchli do Rumunska, kde je policisté přibližně dva týdny po vraždě zadrželi. ČTK to řekla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová, další informace zatím kriminalisté nezveřejnili.

Podle informací serveru Novinky.cz jsou muž a žena momentálně ve vazební věznici v Českých Budějovicích. Krausová se k této informaci nechtěla vyjadřovat.

Muž a žena jsou podezřelí z toho, že patrně 7. ledna zavraždili poblíž Záhoří na Písecku devětapadesátiletého muže a jeho o pět let mladší manželku. Možný motiv činu zatím policisté nespecifikovali.

Vražda se stala v mobilním domě, který manželé takřka celoročně využívali, přestože měli trvalé bydliště na jiné adrese. Zavražděné našel 8. ledna jejich syn.

rek hj

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3