Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

ŘSD připravuje rozšíření vozovky mezi Č. Budějovicemi a Pískem

České Budějovice (ČTK) – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) připravuje rozšíření vozovky I/20 mezi Pískem a Českými Budějovicemi. Úprava frekventované komunikace by měla přispět k plynulejšímu provozu. Nově budou na vozovce tři jízdní pruhy místo současných dvou. Modernizace úseku silnice v délce přibližně 50 kilometrů bude hotova v horizontu čtyř až pěti let. ČTK to řekl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot (TOP). Cenu projektu určí až výsledky výběrového řízení na stavbu.

„Každý, kdo jezdí po této komunikaci, tak ví, že pokud se za Pískem zařadí za kamion, tak za ním pokračuje až do Českých Budějovic, možnost předjet jej, je velmi problematická,“ uvedl Knot, jenž je zároveň místostarostou Písku.

Silnice I/20 má navazovat na plánovanou D4 z Prahy do Písku. Knot uvedl, že rozšíření současné vozovky je proto potřebné. „Pokud auta přijedou po D4 do Písku, tak z velké části budou pokračovat do Českých Budějovic. A vzhledem k plynulosti provozu proto potřebujeme, aby se i na tento úsek vešel dostatečný počet vozidel,“ uvedl.

Po vozovce I/20 cestuje řada lidí do zaměstnání v Českých Budějovicích. Denně silnicí projede podle odhadů 12.000 automobilů. ŘSD bude komunikaci modernizovat postupně. „Úsek jsme rozdělili na pět dílčích etap. Pro trasu Písek až Pištín je již vyhotovena technická dokumentace pro uspořádání jízdních pruhů v modelu dva plus jedna, tedy z dvou jízdních pruhů budou tři, což zlepší plynulost provozu. Modernizace silnice předpokládá v co největší míře zachovat současnou trasu, jen počítá s jejím rozšířením,“ uvedla ředitelka českobudějovické správy ŘSD Vladimíra Hrušková.

Ilustrační snímek. Foto: TV Jéčko

 

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3