Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Rodinnou cyklotrasu i horský půlmaraton nabídne Lipno Sport Fest

Lipno nad Vltavou – Na tradiční i méně obvyklé sportovní disciplíny se mohou o prázdninách těšit lidé na Lipensku. Ve druhé polovině srpna se tam uskuteční tradiční sportovní akce, která nenabízí účastníkům jen aktivní vyžití.

Devět dní nabitých sportovními i kulturními zážitky v srpnu čeká návštěvníky Lipno Sport Festu 2017 v Lipně nad Vltavou. Šestý ročník nabízí řadu novinek, při kterých si přijdou na své zdatní i vyloženě rekreační sportovci. Mezi nimi třeba flourtrail, což je nově otevřená rodinná terénní cyklotrasa. Velké oblibě se zřejmě bude těšit i už tradiční půlmaraton, jehož trasa vede přes nejzajímavější místa v okolí. Účastníci při něm mimo jiné zdolají i Stezku korunami stromů.

„U tohoto běhu jsme udělali i novou vzdálenost pro úplné ,hobíky´, kteří by si chtěli vyzkoušet nějaký běžecký závod. Udělali jsme pro ně pětikilometrový závod téměř bez převýšení,“ říká organizátor sportovní části Martin Dvořák.

Letošní ročník Lipno Sport Festu zaštítí svou účastí i legendy českého sportu Kateřina Neumannová a Václav Chalupa. Olympijská vítězka v běhu na lyžích i stříbrný olympionik a vítěz několika světových pohárů ve skifu slibují, že návštěvníci akce se určitě mají na co těšit.

„Snažíme se postavit program tak, aby zasáhl nejen aktivní sportovce, kteří mají natrénováno a mají na to uběhnout horský půlmaraton, ale aby si mohli zasportovat i ti, kteří mají ke sportu sice pozitivní vztah, ale nemají tolik času se mu věnovat,“ vysvětluje spoluzakladatelka festivalu Kateřina Neumannová.

Díky projektu Lipno bez bariér si mohou sportovní program užít i tělesně postižení sportovci. Pro ty má Václav Chalupa připravenou speciálně upravenou loď. „Pokud budou dobré podmínky, nebude hodně foukat a nebudou se tvořit velké vlny, tak jsem schopen nabídnout veslování i pro hendikepované lidi, pro vozíčkáře,“ potvrzuje skifař.

Součástí sportovní akce bude i bohatý kulturní program

„Velice oblíbené jsou třeba pohádky pro děti, protože Lipno je destinací pro rodiny s dětmi a právě s srpnu je dětmi doslova nabité. Musím ale zmínit i koncerty a takovou perličkou je, že se nám podařilo dostat do programu jeden ze série nočních koncertů na stezce korunami stromů,“ dodává manažer marketingu Vojen Smíšek.

Lipno Sport Fest 2017 se uskuteční na konci letních prázdnin. Odstartuje v sobotu 19. a skončí v neděli 27. srpna.

Ilustrační snímek. Foto: lipno.info

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3