Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Rodiče si schrupli, nevzbudil je pláč dítěte, sousedé ani strážníci

České Budějovice – Dlouhý a naléhavý pláč tříměsíčního dítěte znepokojil ve čtvrtek 11. května večer lidi v domě na Pražském předměstí v Budějovicích. Když se jim nepodařilo dozvonit na obyvatele bytu, přivolali na pomoc městské strážníky.

Mluvčí městské policie Věra Školková řekla, že ani na zvonění strážníků nejprve nikdo nereagoval. Až po delší době otevřela žena, která řekla, že tvrdě spala a pláč dítěte nezaregistrovala.

„Neslyšel ho však ani její manžel, který se po celou dobu přítomnosti strážníků nevzbudil. Žena se svěřila, že muž je pod vlivem návykových látek, které příležitostně užívá. Jakmile ho vzbudila, muž skutečně působil zmateně a nebyl schopen pochopit, co se děje. On i jeho manželka se na výzvu strážníků podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem,“ popsala mluvčí.

Plačící dítě ani jeho dvouletý sourozenec nebyli zraněni ani nejevili známky nemoci. Strážníci je proto nechali v bytě s rodiči a předali věc na oddělení sociálně právní ochrany dětí budějovického magistrátu, který se bude případem nadále zabývat.

Ilustrační snímek. Foto: charitahk.cz

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3