Projekt s názvem Přínos kohezní politiky EU pro rozvoj Jihočeského kraje je realizován s finanční podporou EU.

Jsme všude na jihu Čech.

Nový pořad na Jéčku!

Jaké projekty v Jihočeském kraji byly financovány Evropskou unií? Jaký je jejich přínos a jak z nich benefitují občané? Zapojte se i Vy do nového interaktivního pořadu o Evropských dotacích a buďte v obraze!


Stránka pořadu

Řidička dostala smyk, způsobila tři nehody na jediném místě

Korkusova Huť – Zranění dvou lidí si vyžádala úterní nehoda dvou osobních aut a náklaďáku v Korkusově Huti na Prachaticku.

Podle policie je viníkem řidička, která kvůli vysoké rychlosti nezvládla průjezd levotočivou zatáčkou, dostala smyk a narazila čelně do stromu.

„Po střetu se z vozidla uvolnil startér, který poté narazil do čelního skla protijedoucího osobního auta, následkem čehož bylo vozidlo odraženo na další protijedoucí nákladní soupravu,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Řidička prvního havarovaného auta i její spolujezdec utrpěli zranění a skončili v nemocnici. Spolujezdce tam dokonce transportoval vrtulník letecké záchranné služby. Posádku ale nejprve museli ze zdemolovaného auta dostat ven hasiči.

„Vozidlo jednotka rozstříhala hydraulickým vyprošťovacím zařízením a obě osoby během čtvrt hodiny předávala zdravotníkům. Ti obě zraněné osoby stabilizovali a hasiči pak pomohli s naložením a transportem do vrtulníku,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Dechová zkouška na alkohol byla u všech tří řidičů negativní. Celkovou škodu na autech spočítali policisté na téměř 300 tisíc korun.

Nehoda na Prachaticku. 3x Foto: HZS + PČR

korkus-1 korkus-5

 

Pavel Kroupa

Všechny příspěvky

Reklama 1

Reklama 2

Nejoblíbenější pořady

Reklama 3